Λάρισα-Πανσερρα'ι'κός 0-2 (Κ20)

Μετά από ένα ντέρμπι φτωχό σε θέαμα, αλλά... πλούσιο σε δυνατές μονομαχίες, οΠανσερρα'ι'κός Κ20 επιβλήθηκε της Λάρισας με σκορ 0-2 και είναι με το ενάμισι πόδι στον τελικό της Football League.Μπουφίδης (84') και Διαμαντής (90'+4') τα γκολ.Διαβάστε πως μετέδωσε live τον αγώνα το panserraikos.blogspot.com.

Λάρισα: Παπαγιάννης, Αγγέλης (46' Χριστόπουλος), Καραθανάσης, Ψωμολιάς, Γκαλίτσιος, Αγρόδημος, Τζιόλης (68' Τσιρογιάννης), Παπαγεωργίου, Τόλιος, Κρητικός (85' Σπανός), Κρίτσας.
Πανσερρα'ι'κός: Μπίμπης, Μπουφίδης, Κασμερίδης, Καψάλης, Κασσέρης, Σ. Τσιμίκας, Δαγκούλης, Γιαννόπουλος (73' Διαμαντής), Μπονέρης, Ασλανίδης (85' Πετρίδης), Κούτλας (90' Καρακούτης).

1'   Άρχισε το ματς!

4'   Λευκή εμφάνιση εμείς, βυσσινί η ΑΕΛ.

8'   Περίπου 70 φίλαθλοι βλέπουν το ματς.Γεμάτη η μικρή κερκίδα του γηπέδου.

10'   Σουτ του Ασλανίδη, διώχνει σε κόρνερ ο κίπερ της ΑΕΛ.

18'   Φάουλ του Ασλανίδη, πάλι διώχνει σε κόρνερ ο Παπαγιάννης.

22'   Μεγάλη φάση για την ΑΕΛ με τον Παπαγεωργίου να αστοχεί από κοντά.

30'   Ισορροπημένο το πρώτο μισάωρο με φάσεις και για τις δύο ομάδες.

39'   Πάντα στο 0-0.Δυνατό το ματς, χωρίς καλές φάσεις εδώ και αρκετά λεπτά.

43'   Κίτρινη στον Δαγκούλη για επικίνδυνη προβολή στον Αγγέλη.

45'+1'   Τέλος πρώτου μέρους.Λάρισα Κ20-Πανσερρα'ι'κός Κ20 0-0.

Παρότι το παιχνίδι ξεκίνησε με καλές προυποθέσεις και ευκαιρίες για τις δύο ομάδες, η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη.Η ''μάχη'' πήγε στη δύναμη με αποτέλεσμα να χαθεί ο ρυθμός.Δεν βοηθάει και ο αγωνιστικός χώρος που παρουσιάζει μέτρια εικόνα.

46'   Άρχισε το β' μέρος.

50'   Χωρίς αλλαγή η ομάδα μας, άλλαξε τον τραυματία της η ΑΕΛ.

53'   Δύο σερί δυνατά μαρκαρίσματα έχουν ανάψει τα αίματα.Γιαννόπουλος και Τόλιος στο έδαφος.

58'   Συνεχίζει να είναι σκληρό και όχι θεαματικό το ματς.

59'   Σουτ του Δαγκούλη, άουτ.

63'   Δυνατό σουτ του Τσιρογιάννη, δύσκολη επέμβαση του Μπίμπη.

66'   Κόρνερ του Γιαννόπουλου, κεφαλιά του Μπουφίδη, μπλοκάρει ο κίπερ.

68'   Κεφαλιά του Καψάλη άουτ.

71'   Νέα κεφαλιά από τον Κούτλα, πάλι έξω.

73'   Αλλαγή.Έξω ο Γιαννόπουλος, μέσα ο Διαμαντής.

76'   Σουτ του Κούτλα, λίγο άουτ η μπάλα.

82'   Φάουλ του Ασλανίδη, στο τείχος.

84'   ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ!!!0-1 ο Μπουφίδης!!!

84'   Κόρνερ του Τσιμίκα, ''αναμπουμπούλα'' στην άμυνα της ΑΕΛ και ο Μπουφίδης με κοντινό σουτ κάνει το 0-1!!!
85'   Κόκκινη στον Κασμερίδη την ώρα των πανηγυρισμών!

85'   Ο Πετρίδης στην θέση του Ασλανίδη, δεύτερη αλλαγή.

88'   Πιέζει η ΑΕΛ.

90'   Αλλαγή.Έξω ο Κούτλας, μέσα ο Καρακούτης.

90'+4'   ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ!!!0-2 ο Διαμαντής!!!

90'+4'   Εκπληκτικό σλάλομ από τον Διαμαντή ο οποίος πέρασε τρεις παίκτες, σούταρε και έκανε το 0-2!!!

90'+6'   Τέλος!!!Λάρισα Κ20-Πανσερρα'ι'κός Κ20 0-2!!!

Μεγάλη νίκη για τον Πανσερρα'ι'κό Κ20 κόντρα στην Λάρισα, η οποία τον φέρνει αγκαλιά με την συμμετοχή του στον τελικό του πρωταθλήματος νέων της Football League.Η ομάδα μας βρίσκεται πλέον στο +8 από τους Θεσσαλούς, ενώ έχει και ένα παιχνίδι λιγότερο και δείχνει έτοιμη να διεκδικήσει την κούπα.

Το σημερινό ντέρμπι θύμιζε περισσότερο ''μονομαχία'', παρά ποδοσφαιρικό αγώνα, αν εξαιρέσει κανείς τα πρώτα λεπτά του ματς.Από ένα σημείο και μετά, τα δυνατά μαρκαρίσματα έδωσαν μία άγρια ομορφιά στο παιχνίδι και όλα έδειχναν ότι θα βαδίζαμε σε μία άνοστη ισοπαλία δίχως τέρματα.

Στο 84' όμως, τα ''λιονταράκια'' εκμεταλλεύτηκαν μία στημένη φάση και μία αναταραχή στην περιοχή των βυσσινί και ο Μπουφίδης με κοντινό σουτ έκανε το 0-1, δίνοντας ουσιαστικά τη νίκη στην ομάδα μας.Παρόλα αυτά, το ''μενού'' είχε και συνέχεια, με τον Διαμαντή να ''γράφει'' το 0-2 στην τελευταία φάση του παιχνιδιού, ολοκληρώνοντας με τον καλύτερο τρόπο την υπέροχη ατομική του προσπάθεια.

ΠΗΓΗ: panserraikos.blogspot.com.
Δείτε βίντεο με τα γκολ σε άλλη ανάρτηση.