ΠΑΜΒΛΑΧΙΑΚΟΣ - ΑΣΠΙΣ (9-3-2013)

Το Σάββατο 9/3/2013 στο Εθνικό στάδιο Σερρών η Ασπίδα αγωνίστηκε με την ομάδα του Παμβλαχιακού.
Στο 30΄ με γκολ του Κασαμπαλή η ομάδα μας προηγήθηκε της αντίπαλης αμάδας, η οποία με δύο στημένες φάσεις έκανε την ανατροπή σε 2 – 1. Μετά τον τραυματισμό του τερματοφύλακα Αξιαρλή Χρήστου και την είσοδο (62΄) του Ζαφειριάδη Χρήστου η ομάδα μας προσπάθησε να φέρει τον αγώνα στα ίσια. Σε
μια άτυχη στιγμή της άμυνας έγινε το 3 – 1 αλλά και πάλι η ομάδα μας κυνήγησε το παιχνίδι και στο 88΄ με υπέροχη κεφαλιά του Σκαπή Κώστα στο 88΄ έγινε το 3 – 2. Στα επόμενα λεπτά του κανονικού αγώνα και στις καθυστερήσεις η συνεχής πίεση των
ποδοσφαιριστών μας δεν κατάφερε να αποφέρει το βαθμό της ισοπαλίας.
Για την ιστορία τα τέσσερα γκολ από τα πέντε μπήκα με κεφαλιά.
Διαιτητής του αγώνα ο Μαγής Χρήστος με βοηθούς διαιτητές το Δουλακάκη Νικόλαο και Κίναλη Νικόλαο.
Από πλευράς Ασπίδας αγωνίστηκαν:
Αξιαρλής Χρήστος (62΄ Ζαφειριάδης Χρήστος), Ζαρίμπας Γεώργιος, Χιωτέλης Αστέριος, Παπαϊωάννου Ιωάννης, Κασαμπαλής Ευάγγελος, Σκαπής Κώστας, Πασχαλίδης Πασχάλης, Τσιφούτης Μαργαρίτης, Σπυρούδης Σπύρος, Νάτσιας Βασίλης (Α/Ο), Λεγκεγκάϊ Κέβιν.
Προπονητής Ασπίδας:
Σκαπής Κώστας.
Επόμενος αγώνας της Ασπίδας Τερπνής την Κυριακή 24/03/2013 και ώρα 4:00 μ.μ στο γήπεδο της Τερπνής με τη Νικόκλεια.

Αποτελέσματα  23ης Αγωνιστικής Β΄ Τοπικού – Β΄ Όμιλος.
1

Βαθμολογία έως  23η Αγωνιστική    Β΄ Τοπικού – Β΄ Όμιλος.

………………………………………………………..
Πολλές ευχές στον ποδοσφαιριστή μας Τζέτσκο Αλέξανδρο για το γάμο του με την εκλεκτή της καρδιάς του.
Να ευχαριστήσουμε:
Τον πρόεδρο του δημοτικού συμβουλίου Βισαλτίας τον κ. Παπαγιάννη Κώστα, τον αντιδήμαρχο κ. Τρούπη Χρήστο, τον τ. πρόεδρο Τερπνής κ. Μπάγκαλα Δημήτρη, το δασολόγο κ. Μούρα Ευάγγελο, κ. Καρατζιά Φώτη και τέλος το διευθυντή του s/m Μαρινόπουλος κ. Τζεβελέκη Κ. Θωμά για την βοήθεια που πρόσφεραν στην ομάδα μας.

Πολλά συγχαρητήρια στο Δ.Σ της ΕΠΣ. Σερρών, στο προσωπικό, στον προπονητή κ. Στοϊλα Πέτρο και στους ποδοσφαιριστές της μικτής παίδων για την κατάκτηση της πρώτης θέσης στο 2ο ΟΜΙΛΟ ΠΑΙΔΩΝ στην 1η φάση Περιόδου 2012-13 του πρωταθλήματος προεπιλογής εθνικών ομάδων GOOD LEAGUE ΟΠΑΠ.