Τελικό Ολλανδία VS Κόστα Ρίκα 4-3 Μουντιάλ 2014

ΜΟΥΝΤΙΑΛ 2014 (ΒΡΑΖΙΛΙΑ)
 ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ  - ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ  ΤΩΝ 16 ΟΜΑΔΩΝ    ΕΔΩ

247'
Αυτό ήταν το τελευταίο πέναλτι της σημερινής διαδικασίας. Έχουμε νικητή, το ματς τελείωσε.
127'
Το πέναλτι του Michael Umaña (Κόστα Ρίκα) δεν αποφέρει κάτι καθώς έστειλε την μπάλα χαμηλά κοντά στην δεξιά γωνία. Ο τερματοφύλακας κάνει μια τρομερή απόκρουση και πέφτοντας χαμηλά του λέει όχι.

127'
Ο Dirk Kuyt (Ολλανδία) εκτελεί με επιτυχία το πέναλτι με ένα ωραίο χαμηλό σουτ κοντά στο αριστερό δοκάρι.
126'
Ο Christian Bolaños (Κόστα Ρίκα) σκοράρει υπέροχα με πέναλτι! Έστειλε την μπάλα μέσα από το αριστερό δοκάρι!
125'
Ο Wesley Sneijder (Ολλανδία) εκτελεί ένα τέλειο φάουλ. Έστειλε την μπάλα μέσα από το αριστερό δοκάρι.
125'
Ο Geancarlo Gonzalez (Κόστα Ρίκα) αφήνει τον τερματοφύλακα αβοήθητο με μια εκτέλεση πέναλτι ακριβείας μέσα από το δεξί δοκάρι.
124'
Ο Arjen Robben (Ολλανδία) έστειλε με ψυχραιμία το πέναλτι μέσα από το αριστερό δοκάρι.
121'
Ο Robin van Persie (Ολλανδία) εκτελεί με επιτυχία το πέναλτι με ένα ωραίο χαμηλό σουτ κοντά στο δεξί δοκάρι.
121'
Ο Celso Borges (Κόστα Ρίκα) δεν αφήνει περιθώριο αντίδρασης στον τερματοφύλακα και αξιοποιεί ένα πέναλτι με κοφτό χαμηλό σουτ, κοντά στο δεξί δοκάρι.
121'
Η διαδικασία των πέναλτι ξεκινά.
Τέλος παράτασης ώρα για πέναλτι
120+1'
Αλλαγή. Ο Tim Krul (Ολλανδία) στην θέση του Jasper Cillessen (Ολλανδία).
119'
Ο Wesley Sneijder (Ολλανδία) πήρε μια ωραία πάσα στην άκρη της περιοχής και έκανε ένα έξοχο σουτ προς την εστία. Πέτυχε το οριζόντιο δοκάρι. Πολύ άτυχη στιγμή γι αυτόν.
117'
Ο Marcos Ureña (Κόστα Ρίκα) παίρνει την μπάλα, ελίσσεται ωραία ανάμεσα από την άμυνα, αλλά το ευθύβολο σουτ που κάνει προς το αριστερό δοκάρι το σταματά τέλεια ο Jasper Cillessen (Ολλανδία).
111'
Κίτρινη κάρτα για ένα τάκλιν στον Klaas-Jan Huntelaar (Ολλανδία). Ο Ravsan Irmatov δεν διστάζει καθόλου να πάρει την απόφαση.
107'
Ο Ravsan Irmatov δείχνει κίτρινη κάρτα στον Johnny Acosta (Κόστα Ρίκα) ο οποίος δεν πρέπει να αιφνιδιάστηκε, αφού το τάκλιν του ήταν πολύ σκληρό.
106'
Έχουμε αλλαγή. Ο Klaas-Jan Huntelaar (Ολλανδία) μπαίνει σαν αλλαγή αντί του Bruno Martins Indi (Ολλανδία).
97'
Ο προπονητής κάνει αλλαγή. Ο Yeltsin Tejeda (Κόστα Ρίκα) αποχωρεί από τον αγωνιστικό χώρο για να περάσει ο Jose Cubero (Κόστα Ρίκα).
94'
Ο Ron Vlaar (Ολλανδία) υπερπηδά την άμυνα για να πιάσει ένα κόρνερ και στέλνει την μπάλα με κεφαλιά στην αριστερή πλευρά της εστίας. Η μακρινή κεφαλιά δεν είναι αρκετά δυνατή και ο τερματοφύλακας αποκρούει άνετα. Είναι κόρνερ για την ομάδα Ολλανδία.