Πανσερρα'ι'κός Κ20-ΤΑ ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ ΤΩΝ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΩΝ!

Ο Πανσερρα'ι'κός Κ20 πανηγύρισε δίκαια την κατάκτηση του πρωταθλήματος νέων τηςFootball League και το panserraikos.blogspot.com σας παρουσιάζει την πορεία της ομάδας του Σάκη Αναστασιάδη μέσα από αριθμούς.Όλα τα στατιστικά, ομαδικά και ατομικά.

Η αγωνιστική περίοδος 2011-12 ήταν απλά... υπέροχη για την δεύτερη ομάδα τουΠανσερρα'ι'κού και μας χάρισε πολύ όμορφα

συναισθήματα.Και από... μαθηματικής
άποψης όμως, μιλάμε για μία σεζόν δίχως προηγούμενο!

Τα ''λιονταράκια'', με τον Σάκη Αναστασιάδη στο τιμόνι τους, πραγματοποίησαν μία εξαιρετική πορεία, δημιουργώντας κάποιες επιδόσεις που θα ζήλευαν ακόμα και η... Ρεάλ Μαδρίτης και η Μπαρτσελόνα!Κυριολεκτικά, δεν είχαν αντίπαλο στην σεζόν που ολοκληρώθηκε εχθές και έφτασαν με άνεση στην κατάκτηση του πρωταθλήματος.Τοpanserraikos.blogspot.com σας παρουσιάζει αναλυτικά τα στατιστικά στοιχεία, τόσο σε ομαδικό, όσο και σε ατομικό επίπεδο.

*   Σε 16 αγώνες, η ομάδα μας μέτρησε 15 νίκες και μόλις μία ισοπαλία!
*   Σε ισάριθμα ματς, πέτυχε 49 τέρματα, ενώ δέχτηκε μόλις 4!
*   Για κάτι παραπάνω από... 12,5 παιχνίδια, ήτοι 1135 αγωνιστικά λεπτά, κράτησε ανέπαφη την εστία της!
*   Σκόραρε σε όλα τα ματς!Τα λιγότερα στις εκτός έδρας αναμετρήσεις με Πιερικο, Πανθρακικό (από ένα γκολ) και τα περισσότερα στο 10-0 με την Αναγέννηση Γιαννιτσών!
*   Ο τερματοφύλακας Γιώργος Μπίμπης και ο αμυντικός μέσος Στέργιος Τσιμίκας μέτρησαν τις περισσότερες συμμετοχές, αφού έπαιξαν και στα 16 ματς!
*   Ο μεσοεπιθετικός Δημήτρης Μπονέρης ήταν ο πρώτος σκόρερ της ομάδας, με 9 τέρματα σε 14 αγώνες!